Vis alle Sommergym Spring Børnehold Sjipning TeamGym Rope Skipping Familiehold Ungdom Voksne Yoga Formiddagshold Senior
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld
101 Spring for drenge, 10-13 å (101 )
Mandag kl. 15:30 - 16:45 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lotte Askler Mørch ,
Ungdomstræner : Kathrine Olivia Garner ,
Hjælpetræner : Astrid Østerby ,
29.08.2022 - 27.03.2023 Tilmeld
101 Spring for drenge, 10-13 å (101 )
Kort beskrivelse

Speeddrenge, (10-12 år) 4-6 klasse

Tilmeld
500 Rope Skipping - K0 (500)
Mandag kl. 16:30 - 17:45 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Nanna Reidun Christiansen ,
29.08.2022 - 01.05.2023 Tilmeld
500 Rope Skipping - K0 (500)
Kort beskrivelse

IF32 Rope Skipping Team K0, årgang 2015-2008

Tilmeld
501 Rope Skipping - K1 (501 )
Mandag kl. 16:30 - 18:30 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik Torsdag kl. 16:30 - 18:30 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik Lørdag kl. 10:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Amalie Baunsgaard Nielsen , Amalie Grønbæk Andersen ,
Ungdomstræner : Karla Heramb ,
29.08.2022 - 15.06.2023 Tilmeld
501 Rope Skipping - K1 (501 )
Kort beskrivelse

IF32 Rope Skipping Team K1, årgang 2014-2008 Holdet træner 6 lørdage i sæsonen fra 10:00 til 13:00

Tilmeld
102 Spring for drenge 8-9 år (102)
Mandag kl. 16:45 - 17:45 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lotte Askler Mørch ,
Ungdomstræner : Kathrine Olivia Garner ,
Hjælpetræner : Astrid Østerby , Nikoline Steen Vinther ,
29.08.2022 - 27.03.2023 Tilmeld
102 Spring for drenge 8-9 år (102)
Kort beskrivelse

Speeddrenge, 8-9 år, 2-3 klasse

Tilmeld
401 TeamGym Micropiger-drenge (401 )
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Torsdag kl. 17:00 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Cecilie Kondrup Karlsson , Kevin Seneca Uldahl Persson , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Kathrine Olivia Garner , Mie Sønderskov Borresen ,
Hjælpetræner : Freya Nørgaard ,
29.08.2022 - 08.06.2023 Tilmeld
401 TeamGym Micropiger-drenge (401 )
Kort beskrivelse

Micropiger, årgang 2015-2012

Inklusive dragtleje kr. 300,- og herudover betales licensafgift

Tilmeld
502 Rope Skipping - K2 (502 )
Mandag kl. 17:45 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik Onsdag kl. 17:45 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik Torsdag kl. 18:30 - 20:15 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik Lørdag kl. 10:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Amalie Baunsgaard Nielsen , Nanna Reidun Christiansen ,
29.08.2022 - 15.06.2023 Tilmeld
502 Rope Skipping - K2 (502 )
Kort beskrivelse

IF32 Rope Skipping Team K2, årgang 2010-2008 Holdet træner 6 lørdage i sæsonen fra 10:00 til 13:00

Tilmeld
504 Rope Skip. ekskl. konkur. (504)
Mandag kl. 17:45 - 20:15 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Nanna Reidun Christiansen ,
29.08.2022 - 27.03.2023 Tilmeld
504 Rope Skip. ekskl. konkur. (504)
Kort beskrivelse
Tilmeld
503 Rope skip. ekskl. konkur. (503)
Mandag kl. 17:45 - 20:15 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Nanna Reidun Christiansen ,
29.08.2022 - 27.03.2023 Tilmeld
503 Rope skip. ekskl. konkur. (503)
Kort beskrivelse
Tilmeld
107 Juniorspring piger/drenge (107)
Mandag kl. 18:15 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Torsdag kl. 18:15 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Caroline Engmark , Julie Herskind Heick , Kevin Seneca Uldahl Persson , Søren Engmark ,
29.08.2022 - 08.06.2023 Tilmeld
107 Juniorspring piger/drenge (107)
Kort beskrivelse

Fællestræning med TeamGym juniorer

Tilmeld
403 TeamGym Juniorpiger-drenge (403 )
Mandag kl. 18:15 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Onsdag kl. 18:30 - 20:30 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:15 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Caroline Engmark , Cecilie Kondrup Karlsson , Julie Herskind Heick , Kevin Seneca Uldahl Persson , Søren Engmark ,
29.08.2022 - 08.06.2023 Tilmeld
403 TeamGym Juniorpiger-drenge (403 )
Kort beskrivelse

Juniorpiger årgang 2008-2005

Inklusive dragtleje kr. 300,- og herudover betales licensafgift

Tilmeld
402 TeamGym Minipiger-drenge (402)
Mandag kl. 18:15 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 16:30 - 20:00 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:15 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Caroline Engmark , Cecilie Kondrup Karlsson , Julie Herskind Heick , Kevin Seneca Uldahl Persson , Søren Engmark ,
29.08.2022 - 08.06.2023 Tilmeld
402 TeamGym Minipiger-drenge (402)
Kort beskrivelse

Minipiger, årgang 2011-2009

Inklusive dragtleje kr. 300,- og herudover betales licensafgift

Tilmeld
103 Spring/rytme, mix, 8 år (103 )
Tirsdag kl. 16:00 - 17:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lærke Lützhøft , Signe Fink Krügermeier ,
Ungdomstræner : Leonora Monrad , Nicoline Møller Andersen ,
30.08.2022 - 28.03.2023 Tilmeld
103 Spring/rytme, mix, 8 år (103 )
Kort beskrivelse

Spring/rytme, mix 8 år

Prisen er inkl. holddragt

Tilmeld
202 Leg og spilopper 1, 3-5 år (202)
Tirsdag kl. 16:00 - 16:45 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Emil Lynge Bentved ,
Hjælpetræner : Lara Türkmen , Milla Hirsch ,
30.08.2022 - 28.03.2023 Udsolgt
202 Leg og spilopper 1, 3-5 år (202)
Kort beskrivelse
3-5 år
Udsolgt
203 Leg og spilopper 2, 3-5 år (203)
Tirsdag kl. 16:45 - 17:30 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Emil Lynge Bentved ,
Hjælpetræner : Lara Türkmen , Milla Hirsch ,
30.08.2022 - 28.03.2023 Udsolgt
203 Leg og spilopper 2, 3-5 år (203)
Kort beskrivelse
3-5 år
Udsolgt
104 Spring/rytme, mix, 7 år (104)
Tirsdag kl. 17:00 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lærke Lützhøft , Signe Fink Krügermeier ,
Ungdomstræner : Nicoline Møller Andersen ,
30.08.2022 - 28.03.2023 Udsolgt
104 Spring/rytme, mix, 7 år (104)
Kort beskrivelse

Spring/rytme, mix 7 år

Prisen er inkl. holddragt

Udsolgt
601 Funktionel træning, mi (601)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:30 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Claus Nielsen ,
30.08.2022 - 28.03.2023 Tilmeld
601 Funktionel træning, mi (601)
Kort beskrivelse
Funktionel træning, er holdet hvor alle kan være med, da man justerer vægten og tempoet efter sit behov.
Tilmeld
105 Spring/rytme, mix, 9-10 år (105 )
Tirsdag kl. 18:00 - 19:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Emil Lynge Bentved , Lærke Lützhøft , Signe Fink Krügermeier ,
Ungdomstræner : Nicoline Møller Andersen ,
30.08.2022 - 28.03.2023 Tilmeld
105 Spring/rytme, mix, 9-10 år (105 )
Kort beskrivelse

Spring/rytme, mix 9-10 år

Prisen er inkl. holddragt

Tilmeld
702 Glad senior motion, m/k (702 )
Onsdag kl. 08:30 - 09:30 Glostrup Hallen, Træningssal 2, Voksen gymnastik
Træner : Sine Nordbo ,
14.09.2022 - 12.04.2023 Tilmeld
702 Glad senior motion, m/k (702 )
Kort beskrivelse
Tilmeld
106 Spring/rytme, mix,11-12 år (106)
Tirsdag kl. 19:00 - 20:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Emil Lynge Bentved , Lærke Lützhøft , Signe Fink Krügermeier ,
30.08.2022 - 28.03.2023 Tilmeld
106 Spring/rytme, mix,11-12 år (106)
Kort beskrivelse

Spring/rytme 11-12 år

Prisen er inkl. holddragt

Tilmeld
204 Familiegymnastik 1, 1-3 år (204)
Onsdag kl. 16:00 - 16:45 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Camilla Bendtzon ,
Ungdomstræner : Velma Mbandi ,
Hjælpetræner : Julie Stegler , Luna Traantoft Kejser ,
31.08.2022 - 29.03.2023 Udsolgt
204 Familiegymnastik 1, 1-3 år (204)
Kort beskrivelse

1-3 år

Udsolgt
205 Familiegymnastik 2, 1-3 år (205)
Onsdag kl. 16:45 - 17:30 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Camilla Bendtzon ,
Ungdomstræner : Velma Mbandi ,
Hjælpetræner : Julie Stegler , Luna Traantoft Kejser ,
31.08.2022 - 29.03.2023 Udsolgt
205 Familiegymnastik 2, 1-3 år (205)
Kort beskrivelse
1-3 år
Udsolgt
701 Hatha Flow Yoga, mix (701 )
Onsdag kl. 17:00 - 18:30 Glostrup hallen, mødelokalerne 1. sal, Voksen gymnastik 1
Træner : Henrik Kruse-Hansen ,
31.08.2022 - 29.03.2023 Tilmeld
701 Hatha Flow Yoga, mix (701 )
Kort beskrivelse
Tilmeld
206 Bredde sjipning +6 år (206 )
Onsdag kl. 17:45 - 18:45 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Maja Richter Krogsgaard Andersen ,
31.08.2022 - 29.03.2023 Tilmeld
206 Bredde sjipning +6 år (206 )
Kort beskrivelse

Sjipning + 6 år

Tilmeld
108 Spring/rytme 1, mix 5-6 år (108)
Torsdag kl. 16:00 - 17:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lærke Lützhøft ,
Ungdomstræner : Nicoline Møller Andersen , Velma Mbandi ,
Hjælpetræner : Marie Runge Pedersen ,
01.09.2022 - 30.03.2023 Tilmeld
108 Spring/rytme 1, mix 5-6 år (108)
Kort beskrivelse

5-6 år Spring/rytme

Prisen er inkl. holddragt

Tilmeld
109 Spring/rytme 2, mix 5-6 år (109)
Torsdag kl. 17:00 - 18:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lærke Lützhøft ,
Ungdomstræner : Nicoline Møller Andersen , Velma Mbandi ,
Hjælpetræner : Marie Runge Pedersen ,
01.09.2022 - 30.03.2023 Tilmeld
109 Spring/rytme 2, mix 5-6 år (109)
Kort beskrivelse

5-6 år Spring/rytme

Prisen er inkl. holddragt

Tilmeld
604 Lady Powerstyle (604 )
Torsdag kl. 18:00 - 19:30 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Mette Ravn Arnold ,
01.09.2022 - 30.03.2023 Tilmeld
604 Lady Powerstyle (604 )
Kort beskrivelse
Tilmeld
704 Hjælp dig selv med motion (704)
Fredag kl. 09:00 - 10:00 Glostrup Hallen, Træningssal 1, Voksen gymnastik
Afkrydser : Dina Petersen ,
02.09.2022 - 31.03.2023 Tilmeld
704 Hjælp dig selv med motion (704)
Kort beskrivelse
Tilmeld
605 Yin Yoga (605 )
Torsdag kl. 19:30 - 21:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping og gymnastik
Træner : Mette Ravn Arnold ,
01.09.2022 - 30.03.2023 Tilmeld
605 Yin Yoga (605 )
Kort beskrivelse

Yin Yoga

Tilmeld
705 Ballroom Fitness TM Senior (705)
Fredag kl. 10:00 - 11:00 Glostrup Hallen, Træningssal 1, Voksen gymnastik
Træner : Sine Nordbo ,
16.09.2022 - 14.04.2023 Tilmeld
705 Ballroom Fitness TM Senior (705)
Kort beskrivelse
Tilmeld
706 Smart træning (706)
Fredag kl. 11:00 - 12:00 Glostrup Hallen, Træningssal 1, Voksen gymnastik
Træner : Sine Nordbo ,
16.09.2022 - 14.04.2023 Tilmeld
706 Smart træning (706)
Kort beskrivelse
Tilmeld
707 Funktionel træning (707)
Lørdag kl. 09:30 - 10:30 Glostrup Hallen, Træningssal 1, Voksen gymnastik
Træner : Claus Nielsen ,
03.09.2022 - 01.04.2023 Tilmeld
707 Funktionel træning (707)
Kort beskrivelse
Kommer
Tilmeld
404 TeamGym Efterskolehold (404)
Lørdag kl. 15:30 - 17:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Søren Engmark ,
03.09.2022 - 30.03.2023 Tilmeld
404 TeamGym Efterskolehold (404)
Kort beskrivelse
Tilmeld
De Glade Hjælpere (902)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
26.06.2022 - 02.04.2023 Tilmeld
De Glade Hjælpere (902)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Passive medlemmer (901 )
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
26.06.2022 - 02.04.2023 Tilmeld
Passive medlemmer (901 )
Kort beskrivelse
Tilmeld
Æresmedlemmer (903 )
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
26.06.2022 - 26.03.2023 Udsolgt
Æresmedlemmer (903 )
Kort beskrivelse
Lukket hold
Udsolgt
Hold 104 temp.Admin (998)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
16.10.2022 - 04.03.2023 Tilmeld
Hold 104 temp.Admin (998)
Kort beskrivelse

Admin hold - benyttes ved manuel indmeldelse

Tilmeld
Naja´s temp. holdAdmin (995)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
17.07.2022 - 05.06.2023 Tilmeld
Naja´s temp. holdAdmin (995)
Kort beskrivelse

Ellinors TeamGym træning

Tilmeld
Hold 109 tempAdmin (999)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
29.08.2022 - 02.04.2023 Tilmeld
Hold 109 tempAdmin (999)
Kort beskrivelse
Benyttes efter aftale med Erik B.
Tilmeld
904 Trænerteamet (904)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
30.08.2022 - 02.04.2023 Tilmeld
904 Trænerteamet (904)
Kort beskrivelse

Dette hold er kun for IF32 gymnastiks trænere.

Tilmeld