Vis alle Sommergym Spring Børnehold Sjipning TeamGym Rope Skipping Familiehold Ungdom Voksne Yoga Formiddagshold
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld
Speed drenge 1, Sp/Ry, 9-10 år (101 )
Mandag kl. 15:30 - 16:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Bastian Bering Hvalsum , Lotte Askler Mørch ,
Ungdomstræner : Anton Carl-Erik Pedersen Dahl ,
09.09.2019 - 23.03.2020 Tilmeld
Speed drenge 1, Sp/Ry, 9-10 år (101 )
Kort beskrivelse
Speeddrenge, (9-10 år) BEMÆRK: holdet starter først d. 9. september
Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (501 )
Mandag kl. 16:30 - 18:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 19:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Søndag kl. 09:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Amalie Baunsgaard Nielsen , Amalie Grønbæk Andersen , Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
Ungdomstræner : Natacha Meier Vincent ,
Hjælpetræner : Karla Heramb ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (501 )
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, begynderrække, årgang 2011-2009 (U11 år) Holdet træner sidste søndag i måneden fra 09:00 til 13:00
Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (502 )
Mandag kl. 16:30 - 18:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 19:30 Vestervangskolen 1, Rope skipping Søndag kl. 09:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Amalie Baunsgaard Nielsen , Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
Ungdomstræner : Natacha Meier Vincent ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (502 )
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, begynderrække, årgang 2008-2006 (10-14 år) Holdet træner sidste søndag i måneden fra 09:00 til 13:00
Tilmeld
Speed drenge 2, Sp/Ry, 6-8 år (102)
Mandag kl. 16:30 - 17:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Bastian Bering Hvalsum , Lotte Askler Mørch ,
Ungdomstræner : Anton Carl-Erik Pedersen Dahl ,
09.09.2019 - 23.03.2020 Venteliste
Speed drenge 2, Sp/Ry, 6-8 år (102)
Kort beskrivelse
Speeddrenge, 6-8 år BEMÆRK: holdet starter først d. 9. september
Tilmeld venteliste
TeamGym Micropiger (401 )
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Torsdag kl. 16:30 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Cecilie Kondrup Karlsson , Kevin Seneca Uldahl Persson ,
Hjælpetræner : Clara Rasmussen Engmark , Liva Thornbjerg Nielsen , Nikolaj Beyer ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Micropiger (401 )
Kort beskrivelse
Micropiger, årgang 2013-2010
Tilmeld
TeamGym Microdrenge (402)
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Torsdag kl. 16:30 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Cecilie Kondrup Karlsson , Kevin Seneca Uldahl Persson , Maria Vistisen ,
Hjælpetræner : Clara Rasmussen Engmark , Liva Thornbjerg Nielsen , Nikolaj Beyer ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Microdrenge (402)
Kort beskrivelse
Microdrenge, årgang 2013-2010
Tilmeld
Sjipning 1 (201)
Mandag kl. 17:00 - 18:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping
Træner : Maja Richter Krogsgaard Andersen , Mathilde Hjort Petersen ,
Ungdomstræner : Helena Skaarup , Tatiana Brandli ,
02.09.2019 - 23.03.2020 Tilmeld
Sjipning 1 (201)
Kort beskrivelse
Sjipning begynder og øvede +6 år
Tilmeld
TeamGym Minipiger (403)
Mandag kl. 18:00 - 19:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 18:15 - 19:30 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:00 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lukas Østergaard , Maria Vistisen , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Julie Herskind Heick ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Minipiger (403)
Kort beskrivelse
Minipiger, årgang 2009-2007
Tilmeld
Rope Skipping - international (504 )
Mandag kl. 18:00 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Lørdag kl. 09:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - international (504 )
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, International række, årgang 2008-2006 (11-14 år) Holdet træner lørdage i ulige uger fra 09:00 til 13:00
Tilmeld
Rope Skipping - international (505)
Mandag kl. 18:00 - 21:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Torsdag kl. 16:30 - 18:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Lørdag kl. 09:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - international (505)
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, International række, årgang +2005 (13+ år) Holdet træner torsdage i lige uger i Søndervanghallen og lørdage i ulige uger
Tilmeld
TeamGym Minidrenge (404)
Mandag kl. 18:00 - 19:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 16:45 - 18:15 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:00 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Caroline Brandt Vestergaard , Lukas Østergaard , Maria Vistisen , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Julie Herskind Heick ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Minidrenge (404)
Kort beskrivelse
Minidrenge Årgang 2009-2007
Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (503 )
Mandag kl. 18:00 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Torsdag kl. 16:30 - 18:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping
Træner : Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (503 )
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, begynderrække, årgang +2005 (13+ år) Holdet lørdage i ulige uger fra 09:00 til 13:00
Tilmeld
TeamGym Juniorpiger (405 )
Mandag kl. 19:00 - 20:45 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 19:30 - 21:00 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:00 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Cecilie Kondrup Karlsson , Lukas Østergaard , Maria Vistisen , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Julie Herskind Heick ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Juniorpiger (405 )
Kort beskrivelse
Juniorpiger årgang 2006-2003
Tilmeld
TeamGym juniordrenge (406 )
Mandag kl. 19:00 - 20:45 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 16:45 - 18:15 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:00 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Caroline Brandt Vestergaard , Lukas Østergaard , Maria Vistisen , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Julie Herskind Heick ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym juniordrenge (406 )
Kort beskrivelse
Juniordrenge årgang 2006-2003
Tilmeld
Spring/rytme, mix 5-6 år (203)
Tirsdag kl. 16:00 - 17:00 Vestervangskolen 3, Gymnastik og motion
Træner : Emil Lynge Bentved ,
Ungdomstræner : Lærke Lützhøft ,
Hjælpetræner : Emilie Lundberg ,
03.09.2019 - 24.03.2020 Tilmeld
Spring/rytme, mix 5-6 år (203)
Kort beskrivelse
Drenge og piger, 5-6 år Til holdprisen er tilføjet 100,- Dette beløb er gymnastens andel i dragten. Den udleveres til vores forårsopvisning, og er herefter gymnastens ejendom.
Tilmeld
Spring/rytme, mix, 9-10 år (103 )
Tirsdag kl. 16:30 - 18:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Kimmie Lyppert , Lukas Østergaard , Signe Fink Krügermeier , Sofie Celinder Gissel ,
Ungdomstræner : Sofie Hedekær Sørensen ,
03.09.2019 - 24.03.2020 Udsolgt
Spring/rytme, mix, 9-10 år (103 )
Kort beskrivelse
Spring/rytme, mix 9-10 år Til holdprisen er tilføjet 100,- Dette beløb er gymnastens andel i dragten. Den udleveres til vores forårsopvisning, og er herefter gymnastens ejendom.
Udsolgt
Spring/rytme, mix 5-6 år (204 )
Tirsdag kl. 17:00 - 18:00 Vestervangskolen 3, Gymnastik og motion
Træner : Emil Lynge Bentved ,
Ungdomstræner : Lærke Lützhøft ,
Hjælpetræner : Emilie Lundberg ,
03.09.2019 - 24.03.2020 Udsolgt
Spring/rytme, mix 5-6 år (204 )
Kort beskrivelse
Drenge og piger, 5-6 år Til holdprisen er tilføjet 100,- Dette beløb er gymnastens andel i dragten. Den udleveres til vores forårsopvisning, og er herefter gymnastens ejendom.
Udsolgt
Hatha Flow Yoga, mix (701 )
Tirsdag kl. 17:00 - 18:30 Glostrup Hallen, Mødelokale 1-3, Voksen gymnastik
Træner : Cecilie I. Nielsen ,
03.09.2019 - 24.03.2020 Tilmeld
Hatha Flow Yoga, mix (701 )
Kort beskrivelse
Mødelokale 1+2, 1. sal
Tilmeld
Funktionel træning, mix (706)
Tirsdag kl. 17:00 - 18:00 Glostrup Hallen, Træningssal 1, Voksen gymnastik Lørdag kl. 09:30 - 10:30 Glostrup Hallen, Træningssal 1, Voksen gymnastik
Træner : Claus Nielsen ,
03.09.2019 - 28.03.2020 Tilmeld
Funktionel træning, mix (706)
Kort beskrivelse
Funktionel træning, er holdet hvor alle kan være med, da man justerer vægten og tempoet efter sit behov.
Tilmeld
Spring/rytme, mix, 7-8 år (104)
Tirsdag kl. 17:30 - 19:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lukas Østergaard , Signe Fink Krügermeier , Sofie Celinder Gissel ,
Ungdomstræner : Julie Hjørnegaard Petersen ,
03.09.2019 - 24.03.2020 Tilmeld
Spring/rytme, mix, 7-8 år (104)
Kort beskrivelse
Spring/rytme, mix 7-8 år Til holdprisen er tilføjet 100,- Dette beløb er gymnastens andel i dragten. Den udleveres til vores forårsopvisning, og er herefter gymnastens ejendom.
Tilmeld
Spring/rytme, mix,11-12 år (105 )
Tirsdag kl. 18:30 - 20:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Emil Lynge Bentved , Lukas Østergaard , Mads Dahlberg Eliasen , Signe Fink Krügermeier ,
Ungdomstræner : Julie Hjørnegaard Petersen ,
03.09.2019 - 24.03.2020 Tilmeld
Spring/rytme, mix,11-12 år (105 )
Kort beskrivelse
Spring/rytme, mix 11-12 år Til holdprisen er tilføjet 100,- Dette beløb er gymnastens andel i dragten. Den udleveres til vores forårsopvisning, og er herefter gymnastens ejendom.
Tilmeld
Gymnastik og Motion, mix (702 )
Onsdag kl. 09:00 - 10:00 Glostrup Hallen, Hal 1, Voksen gymnastik
Træner : Anne Nielsen ,
04.09.2019 - 29.04.2020 Tilmeld
Gymnastik og Motion, mix (702 )
Kort beskrivelse
Tilmeld
Spring/rytme, mix,13-18 år (106)
Tirsdag kl. 19:30 - 21:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Emil Lynge Bentved , Lukas Østergaard , Mads Dahlberg Eliasen ,
03.09.2019 - 24.03.2020 Tilmeld
Spring/rytme, mix,13-18 år (106)
Kort beskrivelse
Spring/rytme 13-18 år Til holdprisen er tilføjet 100,- Dette beløb er gymnastens andel i dragten. Den udleveres til vores forårsopvisning, og er herefter gymnastens ejendom.
Tilmeld
Familiegymnastik, 1-4 år (205)
Onsdag kl. 16:00 - 16:45 Vestervangskolen 3, Gymnastik og motion
Træner : Lotte Møller ,
04.09.2019 - 25.03.2020 Udsolgt
Familiegymnastik, 1-4 år (205)
Kort beskrivelse
1-4 år
Udsolgt
Familiegymnastik, 1-4 år (206)
Onsdag kl. 16:45 - 17:30 Vestervangskolen 3, Gymnastik og motion
Træner : Lotte Møller ,
04.09.2019 - 25.03.2020 Udsolgt
Familiegymnastik, 1-4 år (206)
Kort beskrivelse
1-4 år
Udsolgt
Power ladystyle (703)
Onsdag kl. 18:00 - 19:30 Glostrup Hallen, Mødelokale 1-3, Voksen gymnastik
Træner : Mette Arnold ,
04.09.2019 - 25.03.2020 Tilmeld
Power ladystyle (703)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motionssjipning, mix, +15 år (601)
Onsdag kl. 20:00 - 21:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping
Træner : Nanna Reidun Christiansen ,
04.09.2019 - 25.03.2020 Tilmeld
Motionssjipning, mix, +15 år (601)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Leg og spilopper (207)
Torsdag kl. 16:00 - 17:00 Vestervangskolen 3, Gymnastik og motion
Træner : Emil Lynge Bentved , Signe Fink Krügermeier ,
Ungdomstræner : Lærke Lützhøft , Sebastian Leiholt ,
Hjælpetræner : Chanel Storgaard Andersen , Emilie Lundberg ,
05.09.2019 - 26.03.2020 Tilmeld
Leg og spilopper (207)
Kort beskrivelse
3-5 år
Tilmeld
Sjipning 2, ulige uger (202)
Torsdag kl. 16:30 - 18:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Mathilde Hjort Petersen ,
Ungdomstræner : Natacha Meier Vincent ,
05.09.2019 - 26.03.2020 Tilmeld
Sjipning 2, ulige uger (202)
Kort beskrivelse
Holdet træner kun i ulige uger, og forudsætter at man også er tilmeldt hold 201
Tilmeld
Leg og spilopper (208)
Torsdag kl. 17:00 - 18:00 Vestervangskolen 3, Gymnastik og motion
Træner : Emil Lynge Bentved , Signe Fink Krügermeier ,
Ungdomstræner : Lærke Lützhøft , Sebastian Leiholt ,
Hjælpetræner : Chanel Storgaard Andersen , Emilie Lundberg ,
05.09.2019 - 26.03.2020 Tilmeld
Leg og spilopper (208)
Kort beskrivelse
3-5 år
Tilmeld
Parkour, mix 10-18 år (210 )
Torsdag kl. 18:00 - 19:30 Vestervangskolen 3, Gymnastik og motion
Træner : Bastian Bering Hvalsum ,
Ungdomstræner : Alexander Iven Busk ,
05.09.2019 - 26.03.2020 Tilmeld
Parkour, mix 10-18 år (210 )
Kort beskrivelse
Parkour, mix
Tilmeld
Ballroom Fitness TM, mix (602)
Torsdag kl. 18:30 - 19:30 Vestervangskolen 3, Gymnastik og motion
Træner : Sine Nordbo ,
05.09.2019 - 26.03.2020 Tilmeld
Ballroom Fitness TM, mix (602)
Kort beskrivelse
Slip din indre danser løs, og få samtidig motion
Tilmeld
Hjælp dig selv med motion (705)
Fredag kl. 09:00 - 10:00 Glostrup Hallen, Træningssal 1, Voksen gymnastik
Afkrydser : Dina Petersen ,
06.09.2019 - 24.04.2020 Tilmeld
Hjælp dig selv med motion (705)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym Efterskolehold (407)
Lørdag kl. 15:00 - 17:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Søren Engmark ,
07.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Efterskolehold (407)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Trænerteamet (904)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
01.06.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
Trænerteamet (904)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Æresmedlemmer (903 )
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
01.06.2019 - 29.03.2020 Udsolgt
Æresmedlemmer (903 )
Kort beskrivelse
Lukket hold
Udsolgt
De Glade Hjælpere (902)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
26.06.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
De Glade Hjælpere (902)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Admin (995)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
02.09.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
Admin (995)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Admin (999)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
02.09.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
Admin (999)
Kort beskrivelse
Benyttes efter aftale med Erik B.
Tilmeld
Passive medlemmer (901 )
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
01.06.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
Passive medlemmer (901 )
Kort beskrivelse
Tilmeld