Vis alle Sommergym Spring Børnehold Sjipning TeamGym Rope Skipping Familiehold Ungdom Voksne Yoga Formiddagshold
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (502 )
Mandag kl. 16:30 - 18:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 19:30 Vestervangskolen 1, Rope skipping Søndag kl. 09:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Amalie Baunsgaard Nielsen , Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
Ungdomstræner : Natacha Meier Vincent ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (502 )
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, begynderrække, årgang 2008-2006 (10-14 år) Holdet træner sidste søndag i måneden fra 09:00 til 13:00
Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (501 )
Mandag kl. 16:30 - 18:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 19:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Søndag kl. 09:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Amalie Baunsgaard Nielsen , Amalie Grønbæk Andersen , Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
Ungdomstræner : Natacha Meier Vincent ,
Hjælpetræner : Karla Heramb ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (501 )
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, begynderrække, årgang 2011-2009 (U11 år) Holdet træner sidste søndag i måneden fra 09:00 til 13:00
Tilmeld
TeamGym Micropiger (401 )
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Torsdag kl. 16:30 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Cecilie Kondrup Karlsson , Kevin Seneca Uldahl Persson ,
Hjælpetræner : Clara Rasmussen Engmark , Liva Thornbjerg Nielsen , Nikolaj Beyer ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Micropiger (401 )
Kort beskrivelse
Micropiger, årgang 2013-2010
Tilmeld
TeamGym Microdrenge (402)
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Torsdag kl. 16:30 - 18:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Cecilie Kondrup Karlsson , Kevin Seneca Uldahl Persson , Maria Vistisen ,
Hjælpetræner : Clara Rasmussen Engmark , Liva Thornbjerg Nielsen , Nikolaj Beyer ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Microdrenge (402)
Kort beskrivelse
Microdrenge, årgang 2013-2010
Tilmeld
Rope Skipping - international (504 )
Mandag kl. 18:00 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Lørdag kl. 09:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - international (504 )
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, International række, årgang 2008-2006 (11-14 år) Holdet træner lørdage i ulige uger fra 09:00 til 13:00
Tilmeld
Rope Skipping - international (505)
Mandag kl. 18:00 - 21:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Torsdag kl. 16:30 - 18:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Lørdag kl. 09:00 - 13:00 Vestervangskolen 2, Rope skipping
Træner : Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - international (505)
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, International række, årgang +2005 (13+ år) Holdet træner torsdage i lige uger i Søndervanghallen og lørdage i ulige uger
Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (503 )
Mandag kl. 18:00 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Onsdag kl. 17:30 - 20:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping Torsdag kl. 16:30 - 18:00 Vestervangskolen 1, Rope skipping
Træner : Bettina Vincent , Nanna Reidun Christiansen ,
02.09.2019 - 21.06.2020 Tilmeld
Rope Skipping - konk/beg. (503 )
Kort beskrivelse
IF32 Rope Skipping Team konkurrence, begynderrække, årgang +2005 (13+ år) Holdet lørdage i ulige uger fra 09:00 til 13:00
Tilmeld
TeamGym Minipiger (403)
Mandag kl. 18:00 - 19:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 18:15 - 19:30 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:00 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Lukas Østergaard , Maria Vistisen , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Julie Herskind Heick ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Minipiger (403)
Kort beskrivelse
Minipiger, årgang 2009-2007
Tilmeld
TeamGym Minidrenge (404)
Mandag kl. 18:00 - 19:30 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 16:45 - 18:15 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:00 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Caroline Brandt Vestergaard , Lukas Østergaard , Maria Vistisen , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Julie Herskind Heick ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Minidrenge (404)
Kort beskrivelse
Minidrenge Årgang 2009-2007
Tilmeld
TeamGym Juniorpiger (405 )
Mandag kl. 19:00 - 20:45 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 19:30 - 21:00 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:00 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Cecilie Kondrup Karlsson , Lukas Østergaard , Maria Vistisen , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Julie Herskind Heick ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Juniorpiger (405 )
Kort beskrivelse
Juniorpiger årgang 2006-2003
Tilmeld
TeamGym juniordrenge (406 )
Mandag kl. 19:00 - 20:45 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH Tirsdag kl. 16:45 - 18:15 Skovvangskolen, TeamGym, serietræning Torsdag kl. 18:00 - 20:15 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Caroline Brandt Vestergaard , Lukas Østergaard , Maria Vistisen , Søren Engmark ,
Ungdomstræner : Julie Herskind Heick ,
02.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym juniordrenge (406 )
Kort beskrivelse
Juniordrenge årgang 2006-2003
Tilmeld
Gymnastik og Motion, mix (702 )
Onsdag kl. 09:00 - 10:00 Glostrup Hallen, Hal 1, Voksen gymnastik
Træner : Anne Nielsen ,
04.09.2019 - 29.04.2020 Tilmeld
Gymnastik og Motion, mix (702 )
Kort beskrivelse
Tilmeld
Hjælp dig selv med motion (705)
Fredag kl. 09:00 - 10:00 Glostrup Hallen, Træningssal 1, Voksen gymnastik
Afkrydser : Dina Petersen ,
06.09.2019 - 24.04.2020 Tilmeld
Hjælp dig selv med motion (705)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym Efterskolehold (407)
Lørdag kl. 15:00 - 17:00 Søndervanghallen Glostrup, Gymnastik SH
Træner : Søren Engmark ,
07.09.2019 - 31.05.2020 Tilmeld
TeamGym Efterskolehold (407)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Trænerteamet (904)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
01.06.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
Trænerteamet (904)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Æresmedlemmer (903 )
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
01.06.2019 - 29.03.2020 Udsolgt
Æresmedlemmer (903 )
Kort beskrivelse
Lukket hold
Udsolgt
De Glade Hjælpere (902)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
26.06.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
De Glade Hjælpere (902)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Admin (995)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
02.09.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
Admin (995)
Kort beskrivelse
Familiehold 205
Tilmeld
Admin (999)
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
02.09.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
Admin (999)
Kort beskrivelse
Benyttes efter aftale med Erik B.
Tilmeld
Passive medlemmer (901 )
Søndag kl. 12:00 - 12:15 Administrationen, Administrationen
Træner : Erik Borup Hansen ,
01.06.2019 - 29.03.2020 Tilmeld
Passive medlemmer (901 )
Kort beskrivelse
Tilmeld